Kontakt

Petr Procházka
Praha, Česká republika
Email: petrp2(zavinac)email.cz

O autorovi
Narodil jsem se v roce 1978 v Praze, kde bydlím do současnosti. V roce 2005 jsem si zakoupil první digitální fotoaparát a začal jsem fotit pro radost. Postupně jsem pronikal do tajů fotografie, prostudoval jsem mnoho knih o focení a sledoval jsem tvorbu zkušených fotografů. Zkoušel jsem různé žánry od focení městské krajiny, památek, techniky až po focení módních přehlídek či svateb kamarádů.
S postupem času jsem se stále více zaměřoval na fotografování detailů přírody, především rostlin a motýlů. Makrofotografie se tak stala mým nejoblíbenějším žánrem. V poslední době se rád věnuji i focení zvířat ve volné přírodě a v zoologických zahradách.

Od roku 2009 vystavuji fotografie na svých webových stránkách www.petrp2.cz. Zároveň jsem od roku 2014 začal své fotky prezentovat v internetové fotogalerii na serveru 500px a později i na Instagramu. V květnu 2019 jsem uspořádal svou první výstavu "Barevný svět květin a motýlů" v Divadle Horní Počernice.

Fotografování je pro mě únikem ze světa kanceláří, techniky, počítačů a je pro mě odreagováním od každodenních všedních starostí. Mám rád fotografii pozitivní, optimistickou, plnou emocí. Fotografii, která se snaží přirozeně zachytit i obyčejně hezké věci kolem nás. A o to se snažím i ve své tvorbě.

Pomocí formuláře níže mi můžete poslat vzkaz.